Suomen Maine Coon -kissat ry

Vuoden kissat 2017

Vuoden kissat 2017 palkitaan Ylöjärvellä 19.5.2018 pidettävässä Double Trouble -kissanäyttelyssä. Tervetuloa!

Aikuinen uros:
1. IC KingLeo’s Echo of Lemmy Kilmister, JW                   om. Riikka Turpeinen
2. IC RU*Unicum Lucifer                                                    om. Marita Sorsa
3. GIC Atlantic Acadia’s Quest for Fire                               om. Ann-Marie ja Saku Määttä
4. SC Chamberlain Yes I’m Ready, DVM                            om. Saijamari Sillanpää
5. Macawi Mosi Double E’s Xahir                                      om. Milla Puikkonen
6. IC Mostlycats Mr Milky Way                                          om. Kirsi ja Ari Kristola
7. SC KingLeo’s Amok, DVM                                            om. Riikka Turpeinen
8. GIC Rotcat Núria, DVM                                                 om. Sera Lehtonen
9. IC Chamberlain Double Trouble                                     om. Maarit Palmén
10. IC Chamberlain Empire Of Moon                                  om. Saijamari Sillanpää
11. RW SGC & IC CascadeMtn Dream Maker                     om. Maarit Palmén
12. Zachary Tiili                                                                om. Paula Tontti
13. GIC Mostlycats You Are My Life                                  om. Maija-Liisa Pirilä
14. TGC & IC Chamberlain Bright Charm                            om. Maarit Palmén
15. HoneyCoon’s Into The Fire                                          om. Veija Eerola

Aikuinen naaras:
1. SC Hemingway’s Chipara Sun, DVM                              om. Virve Hintikka
2. CH NomenEst Hawaiian Sunrise                                    om. Anne Sarpo
3. S’Ally BS AxisStar, CZ                                                  om. Pia Peltola
4. GIC PL*Dark Age Euphoria                                           om. Sirpa Viita
5. SC Vuorensinen Lady                                                   om. Mira Vilkman
6. CH Hemingway’s Tammie Walking Spirit                        om. Virve Hintikka
7. GIC NineTales Edna Mode                       om. Ann-Marie ja Saku Määttä
8. IC NineTales Karma Chameleon                                     om. Ann-Marie ja Saku Määttä
9. IC NineTales Lady Leonita                                             om. Ann-Marie ja Saku Määttä
10. IC Moggi Fanni Sapuska                                             om. Marita Sorsa
11. IC Chamberlain Born To Be A Star                               om. Jutta-Kaisa Hirvilampi
12. IC Chamberlain Forever Diamond                                 om. Mari Palomäki
13. IC HeavyMeows Betty Boop                                        om. Sanna Perälä
14. BellaAmare’s Diamonds Are Forever                            om. Päivi ja Martti Laukkanen
15. SC Escape’s Yankee Rose                                          om. Sanna Perälä
16. IC Chamberlain Arctic Love                                          om. Maarit Palmén
17. IC HeavyMeows From the Heaven of my Heart             om. Sanna Perälä
18. Hashtag Under and Over It                                          om. Riikka Pietikäinen

Kastraattiuros:
1. IP Rotcat Narnian Aslan of FireFox, DVM                       om. Lauri Setälä
2. SP&SC Goldenstream’s Remy Martin, DVM                   om. Ann-Marie ja Saku Määttä
3. SP HoneyCoon’s Stormy End, DVM                              om. Emilia Leino
4. SPGoldenstream’s Waterloo, DVM                                om. Sara Määttä
5. GIP Rotcat Meeco                                                        om. Mira Miikkulainen
6. SP&SC Chamberlain Blazing Arrow                                om. Eva Johansson
7. IP&SC Oliver Sky Beyrouth,CZ DVM                             om. Arja Angeria
8. GIP Rotcat Knight of Silver                                                                 om. Sari Iivarinen
9. CheNiCoon’s FeelixValentino                                         om. Päivi ja Martti Laukkanen
10. BellaAmare’s Ares of Love                                          om. Päivi ja Martti Laukkanen
10. CheNiCoon’s Gerry Cotton                                          om. Martti Laukkanen
11. GIP Chamberlain von Richthofen                                 om. Jutta-Kaisa Hirvilampi
12. IP Chamberlain Dust In The Wind                                 om. Jutta-kaisa Hirvilampi
13. IP & SC Chamberlain Hidden Treasure, DVM                om. Leena Karhunen
14.GIP Chamberlain Let’s Go                                             om. Leena Karhunen

Kastraattinaaras:
1. SP&GIC Xandra Sky Beyrouth,ZC DVM DSM                        om. Ann-Marie ja Saija Ikäheimo
2. IP&CH KingLeo’s Black Hole Sun                                  om. Elina Saari
3. SP Stout-hearted Nailah                                                om. Katja Ahonen
4. Mostlycats Wellamo                                                     om. Riikka Sohlman
5. IP&SC KingLeo’s Angels in My Hair                               om. Riikka Turpeinen
6. QGCA&TGC&IP&GIC Chamberlain Vanilla Sky               om. Maarit Palmén
7. Chamberlain Get It Hot                                                  om. Katja Kapanen

Nuori uros:
1. IC RU*Unicum Lucifer                                                    om. Marita Sorsa
2. KingLeo’s Here’s to Freedom                                        om. Anna Korhonen
3. Chamberlain Ghost Of Wind                                          om. Saijamari Sillanpää
4. CH ES*Gattacamoon Rob Roy                                      om. Maria Eklin-Dahlman
5. KingLeo’s Geir-Arne                                                      om. Elina Saari
6. Chamberlain Hard As a Rock                                         om. Katja Kapanen

Nuori naaras:
1. Hashtag A Day In My Life                                             om. Riikka Turpeinen
2. Stout-hearted Victorius Love                                         om. Paula Tontti
3. KingLeo’s Guddommelig Gyda                                      om. Ann-Marie ja Saku Määttä
4. Escape’s Jennifer Lopez                                               om. Jaana Hiltunen
5. IC Chamberlain Forever Diamond                                  om. Mari Palomäki
6. Oklahoma Vivacoon                                                     om. Riikka Pietikäinen
7. BellaAmare’s Diamonds Are Forever                              om. Päivi ja Martti Laukkanen
8. Chamberlain Get It Hot                                                  om. Katja Kapanen
9. Hashtag Under and Over It                                            om. Riikka Pietikäinen
10. Stout-hearted Zuzu Petals                                           om. Sanna Perälä
10. Chamberlain Heart Stealer                                           om. Maarit Palmén

Pentu uros:
1. KhalDrogo’s Warrior of Dothraki Sea                             om. Sanna Nisula
2. CH ES*Gattacamoon Rob Roy                                      om. Maria Eklin-Dahlman
3. IC RU*Unicum Lucifer                                                    om Marita Sorsa
4. Escape’s Kid Bailey                                                      om. Kirsi Veikkola
5. Chamberlain Ghost Of Wind                                          om. Saijamari Sillanpää
6. Kiyaras Krypton                                                            om. Maarit Palmén
7. KingLeo’s Here’s to Freedom                                        om. Anna Korhonen
8. Chamberlain Hard As a Rock                                         om. Katja Kapanen
9. Easylife’s King of Sun                                                  om. Leena Karhunen
10. Easylife’s King of Star                                                om. Pia Peltola

Pentu naaras:
1. Escapes Jennifer Lopez                                                om. Jaana Hiltunen
2. KingLeo’s Guddommelig Gyda                                      om. Ann-Marie ja Saku Määttä
3. Oklahoma Vivacoon                                                     om. Riikka Pietikäinen
4. Chamberlain Heart Stealer                                             om. Maarit Palmén
5. Bloomingtree QQ’Sweetest Taboo                                 om. Milla Puikkonen
6. KingLeo’s I am Electra                                                  om. Riikka Turpeinen
7. Rotcat Tomboy of Finland                                            om. Sera Lehtonen
8. IC Chamberlain Forever Diamond                                  om. Mari Palomäki
9. Rotcat Sisy                                                                  om. Sera Lehtonen
10. Chamberlain Iron Heart                                                om. Maarit Palmén

Veteraaniuros:
1. S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll                              om. Marjo Klankki
2. SP&SC Chamberlain Blazing Arrow                                om. Eva Johansson
3. IP&SC Chamberlain Hidden Treasure DVM                     om. Leena Karhunen
4. SP&SC Goldenstream’s Remy Martin, DVM                   om. Ann-Marie ja Saku Määttä
5. CheNiCoon’s Gerry Cotton                                            om. Martti Laukkanen

Veteraani naaras:
1. GIP&SC Chamberlain Dark Diamond                             om. Anne Lehtinen

Siitosuros:
1. RW SGC & IC CascadeMtn Dream Maker om. Maarit Palmén
2. IP&SC Oliver Sky Beyrouth,CZ DVM                             om. Arja Angeria
3. IC ZiBaZoon Dominus Maximus                                    om. Marita Sorsa

Siitosnaaras:
1. IP&SC KingLeo’s Angels in My Hair                               om. Riikka Turpeinen
2. IP&CH KingLeo’s Black Hole Sun                                  om. Elina Saari
3. S’Ally BS Axis Star, CZ                                                 om. Pia Peltola

Kasvattaja:
1. Rotcat / Sera Lehtonen
2. KingLeo’s / Riikka Turpeinen
3. Chamberlain / Maarit Palmén
4. Hemingway’s / Virve Hintikka
5. Ninetales / Ann-Marie ja Saku Määttä
6. Stout-hearted / Paula Tontti

Arkisto

27.02.2019
Vuoden kissa 2018 -palkintojenjako

26.02.2019
Kevätkokous 13.4.2019

30.01.2019
Vuoden kissat 2018

15.01.2019
Esittelynäyttely 16.2.2019

07.12.2018
Vuoden kissa 2018 -kilpailu

21.11.2018
Syyskokouskutsu 2018

11.11.2018
Joulutervehdykset

24.10.2018
FIFe World Show 27.-28.10.2018

01.10.2018
Kimppaultrakampanja 2018-2019

12.09.2018
Jäsenlehteen liittyvä kysely