Suomen Maine Coon -kissat ry

Vuoden kissa 2018 -palkintojenjako

27.2.2019

Suomen Maine Coon -kissat ry jakaa Vuoden kissa 2018 -kisansa palkinnot Hartolassa lauantaina 27.4.2019 tuomarien lounastauon aikana, tarkempi aika tiedotetaan näyttelyssä.

Toivomme, että mahdollisimman moni palkittava pääsisi paikalle tai valtuuttaisi jonkun ystävänsä palkintoaan noutamaan. Jos palkintoa ei voida noutaa Hartolasta niin sen toimittamisesta toiseen paikkaan tai postittamisesta kotiin voi sopia erikseen pokaalivastaava Päivi Laukkasen kanssa, paivi.laukkanen(at)mainecoon.fi. Tervetuloa!

Kevätkokous 13.4.2019

26.2.2019

KEVÄTKOKOUS TURUSSA lauantaina 13.4.2019 Tarkempi aika ja paikka, sekä kokouskutsu asialistoineen julkaistaan myöhemmin

Vuoden kissat 2018

30.1.2019

Aikuinen uros:
1. BW GIC Escape’s Little Cedric JW                                 om. Kirsi Veikkola
2. IC RedLines Zorba                                                        om. Heidi Laine
3.GIC KingLeo’s Here’s to Freedom                                   om. Anna Korhonen
4. QGC & GIC Chamberlain Double Trouble, DVM              om. Maarit Palmén
5. SC Atlantic Acadia’s Quest For Fire, DVM                     om. Ann-Marie Määttä
6. SC Mostlycats Mr Milky Way                                         om. Kirsi ja Ari Kristola
7. TGC & GIC Chamberlain Bright Charm, DVM                  om. Maarit Palmén
8. SC Rotcat Nùria, DVM                                                  om. Sera Lehtonen
9. RW SGC & GIC CascadeMtn Dream Maker                    om. Maarit Palmén
10. GIC Chamberlain Empire Of Moon                               om. Saijamari Sillanpää
11. IC EasyLife’s King of Thunder                                     om. Sanna Perälä
12. CH Chamberlain Keep On Rocking                               om. Marianne Vainio-Ketola
13. CH Rotcat Urwic                                                         om. Lauri Setälä ja Sera Lehtonen
14. SC Chamberlain Yes I’m Ready, DVM                          om. Saijamari Sillanpää

Aikuinen naaras:
1. GIC NineTales Lady Leonita                                           om. Ann-Marie ja Saku Määttä
2. IC KingLeo’s Heaven Can Wait                                      om. Ulla Puistola
3. SC Chamberlain Arctic Love, DVM                                om. Maarit Palmén
4. SC Dark Age Euphoria                                                  om. Sirpa Viita
5. IC Patayan’s Neonila                                                     om. Eeva Soveri
6. GIC S’Ally BJ Axis Star                                                 om. Pia Peltola
7. IC Stout-hearted Victorious Love                                   om. Paula Tontti
8. SC Hemingway’s Chipara Sun, DVM                              om. Virve Hintikka
9. SC Moggi Carpe Dajm                                                  om. Marita Sorsa
10. SC NineTales Edna Mode                                            om. Ann-Marie ja Saku Määttä
11. CH Rotcat Odessa                                                      om. Sera Lehtone
12. CH Chamberlain Key to My Heart                                 om. Maarit Palmén
13. GIC Rotcat Tomboy Of Finland                                    om. Sera Lehtonen
14. IC Moggi Iiris Kohvee                                                  om. Marianne Hetekivi
15. IC Chamberlain Forever Diamond                                 om. Mari Palomäki
16. IC Rotcat Sisy                                                            om. Sera Lehtonen
17. CH Stout-hearted Zuzu Petals                                      om. Sanna Perälä
18. GIC Tigerworld Kisses Of Fire                                      om. Heidi Arvonen
19. CH Chamberlain Iron Heart                                           om. Maarit Palmén
20. Rotcat Unia                                                                om. Sera Lehtonen ja Sari Iivarinen
21. CH HeavyMeows Sweet Soul Sister                             om. Sanna Perälä

Kastraattiuros:
1. SP Rotcat Narnian Aslan of FireFox, DVM                     om. Lauri Setälä
2. GIP Escape’s Little Sky                                                om. Kristiina Lindfors
3. SP & SC Goldenstream’s Remy Martin, DVM                 om. Ann-Marie ja Saku Määttä
4. IP & SC Escape’s Apocalyptica, DVM                           om. Minna Kumpulainen
5. SP HoneyCoon’s Stormy End, DVM                              om. Emilia Leino
6. SP & SC Chamberlain Blazing Arrow                              om. Eva Johansson
7. IP & SC Escape’s Carlos Santana                                 om. Marianne Hetekivi
8. IP KingLeo’s Geir-Arne                                                  om. Elina Saari
9. IP Moggi Herkules Rinkeli                                             om. Rosanna Pitkänen
10. KingLeo’s Gaute Gautesen                                          om. Anne Raami ja Kristiina Lahdelma
11. SP Rotcat Knight Silver                                               om. Sari Iivarinen
12. IP Chamberlain Ghost Of Wind                                    om. Saijamari Sillanpää
13. GIP Rotcat Quick Silver                                               om. Anna Kaunonen
14. IP NomenEst Ivanhoe                                                  om. Heli Ahomaa ja Timo Hautamäki
15. GIP BellaAmare’s Ares of Love                                    om. Päivi ja Martti Laukkanen
16. IP Chamberlain Hard as a Rock                                   om. Katja Kapanen
17. Chamberlain Keep It Real                       om. Tiina Lomakka

Kastraattinaaras:
1. SP & CH KingLeo’s Black Hole Sun, DVM                     om. Elina Saari
2. SP Stout-hearted Nailah, DVM                                      om. Katja Ahonen
3. SP & SC Chamberlain Dark Diamond                            om. Anne Lehtinen
4. IP Tigerworld Lady Galadriel                                          om. Anneli ja Reijo Puustinen
5. IP Vuorensinen Bell Flower                      om. Anneli ja Reijo Puustinen
6. GIP KingLeo’s I am Celaeno                                          om. Ada Haaranen ja Mika Niemelä
7. PR Hiesun Pohjan Akka                                                om. Sari Mertala
8. PR Chamberlain Get It Hot                                            om. Katja Kapanen
8. Rotcat Unna                                                                 om. Sera Lehtonen

Nuori uros:
1. NW Orange Triumph Olimpian, JW                                 om. Emilia Leino
2. BW GIC Escape’s Little Cedric, JW                                om. Kirsi Veikkola
3. NineTales Numero Uno, JW                                           om. Ann-Marie Määttä ja Arja Angeria
4. GIP Escape’s Little Sky                                                om. Kristiina Lindfors
5. IC EasyLife’s King of Thunder                                       om. Sanna Perälä
6. NomenEst Jon Bon Jovi                                               om. Heli Ahomaa ja Timo Hautamäki
7. Chamberlain Keep It Real                                              om. Tiina Lomakka
8. Moggi Kimi Räiskäle                                                     om. Marita Sorsa
9. CH Rotcat Urwic                                                           om. Lauri Setälä ja Sera Lehtonen
10. Corleone Melluandia                                                    om. Maarit Palmén
11. CH Chamberlain Keep On Rocking                               om. Marianne Vainio-Ketola
12. Chamberlain My Only One                                           om. Katja Kapanen
13. Chamberlain Let There Be Rock                                   om. Saijamari Sillanpää
14. Chamberlain Montana Sky                                           om. Marianne Vainio-Ketola

Nuori naaras:
1. IC Patayan’s Neonila                                                     om. Eeva Soveri
2. NineTales Oh My Goddess, JW                                     om. Ann-Marie ja Saku Määttä
3. Moggi Jam Balaya                                                        om. Marita Sorsa
4. CH Chamberlain Key to My Heart                                   om. Maarit Palmén
5. GIC Rotcat Tomboy Of Finland                                     om. Sera Lehtonen
6. Dark Age Milana                                                           om. Sirpa Viita
7. CH Rotcat Unia                                                             om. Sera Lehtonen
8. PR Hiesun Pohjan Akka                                                om. Sari Mertala

Pentu uros:
1. BW GIC Escape’s Little Cedric, JW                                om. Kirsi Veikkola
2. NineTales Numero Uno, JW                                           om. Ann-Marie Määttä ja Arja Angeria
3. Moggi Kimi Räiskäle                                                     om. Marita Sorsa
4. NomenEst Jon Bon Jovi                                               om. Heli Ahomaa ja Timo Hautamäki
5. Chamberlain Montana Sky                                             om. Marianne Vainio-Ketola
6. Corleone Melluandia                                                     om. Maarit Palmén
7. Chamberlain Let There Be Rock                                     om. Saijamari Sillanpää
8. Chamberlain Keep It Real                                              om. Tiina Lomakka
9. Chamberlain My Only One                                             om. Katja Kapanen
10. CH Chamberlain Keep On Rocking                               om. Marianne Vainio-Ketola
11. IC EasyLife’s King of Thunder                                     om. Sanna Perälä

Pentu naaras:
1. NineTales Oh My Goddess, JW                                     om. Ann-Marie ja Saku Määttä
2. Aloha Popoki Lanai City                                                om. Eva Johansson
3. Moggi Jam Balaya                                                        om. Marita Sorsa
4. Whatatrill Wildest Dream                                               om. Maarit Palmén
5. Chamberlain Never Stop Dreaming                                om. Maarit Palmén
5. Chamberlain Misty Mae                                                 om. Maarit Palmén
6. HeawyMeows Doro – Warriour Soul                                om. Sanna Perälä
7. Dark Age Milana                                                           om. Sirpa Viita
8. Chamberlain Looks That Kill                                          om. Saijamari Sillanpää

Veteraaniuros:
1. SP & SC Goldenstream’s Remy Martin, DVM                 om. Ann-Marie ja Saku Määttä
2. SP CheNiCoon’s Gerry Cotton                                       om. Martti Laukkanen
3. SP & SC Chamberlain Blazing Arrow                              om. Eva Johansson

Veteraani naaras:
1. SP & SC Chamberlain Dark Diamond                            om. Anne Lehtinen

Siitosuros:
1. IC Beartooth Mountain Neo                                           om. Arja Angeria ja Riikka Turpeinen
2. GIC Ziomal Dirigo, JW                                                  om. Anne Sarpo
3. SC Atlantic Acadia’s Quest For Fire, DVM                     om. Ann-Marie Määttä
4. GIC Unicum Lucifer                                                       om. Marita Sorsa
5. RW SGC & GIC CascadeMtn Dream Maker                    om. Maarit Palmén
6. GIC ZiBaZoon Dominus Maximus                                  om. Marita Sorsa
7. GIC Chamberlain Empire Of Moon                                 om. Saijamari Sillanpää
8. CH & IC Coonation’s Alpha Beat                                    om. Maarit Palmén
9. TGC & GIC Chamberlain Bright Charm, DVM                  om. Maarit Palmén
10. SC Chamberlain Yes I’m Ready, DVM                          om. Saijamari Sillanpää

Siitosnaaras:
1. IP & SC KingLeo’s Angels in My Hair                             om. Riikka Turpeinen
2. Ecliptic Proxy                                                               om. Jaana Hiltunen
3. GIC S’Allys BJ Axis Star                                               om. Pia Peltola
4. GIC Moggi Cate Pilleri, DM                                           om. Marita Sorsa
5. IC NineTales Karma Chameleon                                     om. Ann-Marie ja Saku Määttä
6. Mainehaan Queenie                                                       om. Riikka Turpeinen
7. IC Chamberlain Captain Amelia                                      om. Maarit Palmén
8. QGC & GIC Chamberlain Vanilla Sky                              om. Maarit Palmén
9. CH Chamberlain Rough Diamond                                  om. Maarit Palmén
10. TGC & SC Chamberlain Make A Wish, DVM                 om. Maarit Palmén
11. Chamberlain Enjoy Me                                                om. Maarit Palmén
12. GIC NineTales Lady Leonita                                         om. Ann-Marie ja Saku Määttä
13. SC NineTales Edna Mode                                            om. Ann-Marie ja Saku Määttä

Kasvattaja:
1. KingLeo’s / Riikka Turpeinen
2. Stout-hearted / Paula Tontti
3. Escape’s / Jaana Hiltunen
4. NineTales / Ann-Marie ja Saku Määttä
5. Chamberlain / Maarit Palmén
6. Rotcat / Sera Lehtonen
7. Moggi / Marita Sorsa
8. Hemingway’s / Virve Hintikka

Esittelynäyttely 16.2.2019

15.1.2019

Ilmoittautumiset Anterolle sähköpostiosoitteeseen: antero.kirves(at)pp.inet.fi.
Ilmoita omien tietojesi lisäksi kissasi tiedot.

Tapahtuman sivut Facebookissa: Esittelynäyttely 16.2.2019

Uutiset

27.02.2019
Vuoden kissa 2018 -palkintojenjako

26.02.2019
Kevätkokous 13.4.2019

30.01.2019
Vuoden kissat 2018

15.01.2019
Esittelynäyttely 16.2.2019

07.12.2018
Vuoden kissa 2018 -kilpailu

21.11.2018
Syyskokouskutsu 2018

11.11.2018
Joulutervehdykset

24.10.2018
FIFe World Show 27.-28.10.2018

01.10.2018
Kimppaultrakampanja 2018-2019

12.09.2018
Jäsenlehteen liittyvä kysely

Pentulista

18.02.2019
BellaAmare´s

14.11.2018
Stout-hearted

06.11.2018
Lionstyle

05.11.2018
Vuorensinen

01.11.2018
Chamberlain

14.10.2018
Chamberlain

04.10.2018
Blackcurrant

20.07.2018
Lionstyle

06.07.2018
Maikkilan

20.06.2018
Maikkilan